preloder
کور / مستقل ليکوالان / پښتون / تنظيمونه 2019 – ‘پښتون’

تنظيمونه 2019 – ‘پښتون’

 

د عوامي نېشنل پارټۍ د انټرا پارټي انتخاباتو لړۍ د ګوند د ائین پۀ رڼا کښې د صوبائي الېکشن کمېشنونو پۀ ټاکلي ترتیب د تپو او تحصیلونو نه تر ضلعو راورسېدله. د دې کرښو د لیکلو پورې چې څومره ضلعو کښې دا ټاکنې تر سره شوې دي، پۀ دې ترتیب سره ئې نومونه لیکل کېږي:

عوامي نېشنل پارټي ضلعي انتخابات، 2019

ضلعي تنظیمونه

  1. صدر
  2. سینئیر نائب صدر
  3. جنرل سېکرټري
  4. د اطلاعاتو سېکرټري

خېبر پښتونخوا:

چترال ضلع

  1. عیدالحسېن
  2. غلام احمد
  3. ډاکټر سردار احمد خان

کوز کوهستان ضلع

  1. سرزمین خان
  2. دوراج خان
  3. دلاور خان
  4. حکمت خان

بټګرام ضلع

  1. محمد ایاز
  2. پیر سید نادر شاه
  3. محمد ارشد خان
  4. سېف الله خاطر

اېبټ اباد ضلع

  1. سید شاهد رضا
  2. سردار سجاد
  3. راجه سعید احمد خان
  4. نوید خان

پېښور )سټي( ضلع

  1. سرتاج خان
  2. عابدالله یوسفزے
  3. شېر رحمان
  4. حاجي عمر واحد خان

بلوچستان:

کوئټه ضلع

  1. جمال الدین رښتیا
  2. شاه عالم کاکړ
  3. نظر علي پیر علي زئ
  4. اخلاق احمد بازئ

قلعه عبدالله ضلع

  1. خان محمد کاکړ
  2. ګل باران افغان
  3. جمیل احمد پیر علي زئ
  4. سمیع الله اڅکزئ

پشین ضلع

  1. عبدالباري کاکړ
  2. عبدالباري اغا
  3. محمد صادق کاکړ
  4. شفیع افغان

ژوب ضلع

  1. انور خان مندوخېل
  2. جمعه خان بابر
  3. نقیب الله مندوخېل
  4. شمس بابر

شیراني ضلع

  1. سید امان الله حریفال
  2. علي خان شیراني
  3. عبد الرحمان شیراني
  4. طارق شیراني

قلعه سېف الله ضلع

  1. عبدالمالک کاکړ
  2. محمد زمان مهرزئ
  3. احسان الله کاکړ
  4. محمد نعیم مهرزئ

لارالائي ضلع

  1. بسم الله خان لوڼي
  2. عبدالخالق ناصر
  3. راز محمد تره کئ
  4. ملک ایاز موسٰي خېل

موسٰي خېل ضلع

  1. خان مهر لالا
  2. بخت مهر
  3. شهباز ایسوټ
  4. عیسٰي حسرت

دُکي ضلع

  1. عزت ناصر
  2. ولي محمد
  3. محمد عثمان ناصر
  4. سردر جان

هرنائي ضلع

  1. ولي داد میاني
  2. حاجي ظریف ترین
  3. کامران ترین
  4. عبدالغني ترین

زیارت ضلع

  1. سردار مزید الله دمړ
  2. امین الله
  3. مهر عالم افغان
  4. جمیل پښتون

لسبېلا ضلع

  1. عبد المنان افغان
  2. حاجي برات خان
  3. عبدالباقي اغا
  4. عبېد مشواڼي

سبي ضلع

  1. سعید احمد خجک
  2. ملک احمد خان
  3. مجتبٰي خجک
  4. جان محمد بنګلزئ

سندهـ:

وسطي ضلع

  1. نیاز محمد خان
  2. عبدالرؤف خان

شرقي ضلع

  1. فهیم جان
  2. وسی خان

کورنګي ضلع

  1. ناصر خان خټک
  2. عبدالمالک اڅکزئ

ملېر ضلع

  1. کچکول خان
  2. فضل ربي خان

جنوبي ضلع

  1. عبدالسبحان
  2. جاوېد خان
  3. شېر بهادر افتاب

غربي ضلع

  1. ارشد سهېل
  2. یحيٰ خانزاده

حېدر اباد ضلع

  1. جاوېد خان
  2. محمد امین خان

جامشورو ضلع

  1. امان الله خان
  2. ډاکټر جهانزېب

کشمور ضلع

  1. غلام یاسین ملک
  2. عبدالغفور

ټنډو الایار ضلع

  1. میر باز خان
  2. نور خان

 

تبصره وکړئ
شريک ئې کړئ

دا هم په زړه پورې مطلب دی

غني خان مېله: سیمینار – ‘پښتون’

د جمعې پۀ ورځ، پینځلسم مارچ باندې باچا خان مرکز کښې د ‘غني خان مېله’ …